Tanju Babacan İle “Tasarımda Koleksiyon Hazırlık Süreci”

 

Tanju Babacan İle “Tasarımda Koleksiyon Hazırlık Süreci”

TANJU BABACAN İLE “TASARIMDA KOLEKSİYON HAZIRLIK SÜRECİ”
 
Altier Fashion Talks kapsamında gerçekleşen “Tasarımda Koleksiyon Hazırlık Süreci” isimli seminerde Tanju Babacan, Altier Academy Moda bölümü öğrencileri ile bir araya geldi.
 
En son Milano Devlet Üniversitesi’ne konuşmacı olarak giden ve yüksek enerjisi ile gençlere ilham olan Babacan, koreograf Fatih Ömercikoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşen seminerde, bütünsel koleksiyon hazırlamanın püf noktalarına değindi ve gençlere altın değerinde tavsiyelerde bulundu.
 
“Mesleğinizin çırağı olun, çıraktan ustaya yolculuk çok kıymetli bir yolculuktur.”
 
Günümüz çağında eğitim anlamında yeniliklere sahip olduğumuzun altını çizen Babacan, bu fırsatı iyi değerlendirip, öğrencilerin kendilerini motive etmelerinin ve odaklanmalarının önemini anlattı.

1991 yılında Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği tarafından düzenlenmiş olan yarışmada erkek tasarımcılar arasında birinci olarak ödülünü Vitali Hakko’nun elinden alan Tanju Babacan, modadaki kopyacılık ile esinlenme arasındaki farklara dikkat çekti. Altier Academy’nin üretim atölyesinde dikiş makinelerini de kullanan Babacan, tembelliğe tahammül edemeyen bir yapıya sahip olduğuna değindi.

Diğer Blog Yazıları

BİZ SİZİ ARAYALIMLÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ