3D Fashion Design & Gerber Accumark V14.0

3D Fashion Design & Gerber Accumark V14.0

“Temelden Profesyonelliğe”

 

Eğitimin Amacı

Elde kalıp bilgisi olan tasarımcıların / modelistlerin Gerber teknolojisinin en son versionu v12.2 yi etkin bir şekilde öğrenmesi ve geleceğin teknolojisi olan üç boyutlu fitting programı Gerber Accumark 3D programını öğrenerek eksiksiz fitting deneyimleri kazanmaları sağlanmaktadır.

 

  • Toplam Süre :160 Saat I 4 Ay
  • Günler :  Çarşamba -Cuma veya Cumartesi ve Pazar I 2 Gün
  • Saatler : 09:30 – 13:30 veya 14:30 – 18:30

 

Katılım Koşulları

  • 18 - 35 Yaş Aralığı
  • Minimum Lise Mezuniyeti
  • Katılımcılar, baz kalıp hazırlama, modelleme ve serileme teknik bilgisine sahip olması gerekmektedir. Bu bilgiye sahip oldukları yapılacak bir seviye belirleme uygulaması ile tespit edilip kayıt işlemi onaylanmaktadır

 

 

Eğitimin Başlıkları

1. Hafta : Gerber Technology Brief

Gerber teknolojisinin yapabileceği tüm özellikleri tanıyıp 2D ve 3D kalıp hazırlama sisteminin temeli ile eğitim başlamaktadır.  Parametre dosyalarının oluşturulması, Dijit işlemleri, dijit üzerinden kalıp kayıtları ve hatalı dijitize dosyalarının düzeltme işlemlerinin teknik detayları öğretilir.

 

2. Hafta : PDS Screen Brief

PSD Screen kalıp hazırlama işlemleri gerçekleştirilir. Program araçlarının özellikleri öğretilip, araçların kullanımları ile ilgili örnekler yapılır.

 

3. Hafta : Gerber Accumark'ı Kişiselleştirme

Bu bölümde klavye kısayolları anlatılarak, menü kısayollarının oluşturulması sağlanır. Böylece tüm kullanıcılar Gerber Accumark programını kendisine uygun biçimde kişiselleştirip daha rahat bir kullanım imkanı oluşturmaktadır. Ekran düzeni sonrasında "References" menüsünün kullanım detayları öğretilir ve uygulamalar yaptırılır.

 

4. Hafta : Dijitalde Baz Kalıp Oluşturulması ve Model Uygulama

Hazırladığımız baz kalıbımızın program araçları ile dijital formunun hazırlanıp ekrana aktarılması ve sonrasında oluşturduğumuz dijital baz kalıp üzerinde farklı modelleme tekniklerinin uygulamaları gerçekleştirilir. (Not : Bu uygulama kısa kollu tshirt üzerinden gerçekleştirilmektedir.)

 

5. Hafta : Etek Baz Kalıbı ve Model Uygulama

Etek baz kalıbının dijitalize edilmesi ve hazırlanan dijital kalıbın pens yerleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi. Pantolon - etek baz kalıbı hazırlanması, kalıbın şablonlanması (dikiş paylarının verilmesi), Etek bazında yırtmaç çıkıntısının dijitalleştirilmesi, Pens menüsünün kullanımının öğretilmesi ve sonrasında kalıbın iz tanımlama ile kayıt edilme işleminin gerçekleştirilmesi.

 

6. Hafta : Dijital Şablonlama

Model uygulamalı kalıpların hazırlanması ve kalıplarının dikiş paylarının oluşturulması, Dikiş paylarında köşe menüsü işlemlerinin gerçekleştirilmesi, Çıt menüsü işlemlerinin gerçekleştirilmesi.

 

7. Hafta : Pantolon Baz Kalıbı 

Klasik kumaş pantolan baz kalıbının dijital ortamda hazırlanması ve pantolon modelleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi.

 

8. Hafta : PDS Menü Tanımları

PDS Menüsünde bulunan "Oluştur - Düzenle" , "Değiştir - Doğrulama" , "Gelişmiş - Pileler" - "Ölçme - Oluştur / Düzenle" menülerinin kullanımları öğretilir ve uygulamalar gerçekleştirilir.

 

9. Hafta : Serileme

Serilemede beden büyültme tablosunun oluşturulması, Oluşturulan dijital baz kalıbının serilerinin hazırlanması, Droplu kalıp dosyasının oluşturma işlemi.

 

10. Hafta : Serileme & Wizard Menu

Droplu pantolan kalıbı hazırlama, Serili ölçü tablosu hazırlama, Wizard (Sihirbaz) hazır kalıp oluşturma işleminin gerçekleştirilmesi.

 

11. Hafta : Pastal Dosya Hazırlama

Pastal hazırlanması için gerekli olan dosyaların oluşturulması, Pastal ekranının açılış işlemi, Pastal bilgi çubuğunun öğretilmesi ve uygulamalar gerçekleştirilmesi.

 

12. Hafta : Pastal İşlemi

Dosya Menüsü, Parça Münüsü ve Pastal Menüsündeki araçların kullanımları, Kumaş Münüsü, Gelişmiş Menüsü ve Görünüm Menüsündeki araçların kullanımları, Araç çubuğunun kullanımı, Pastal çizim işlemleri.

 

13. Hafta : Sistem Yedekleme Ayarları

Zip Getir ve Gönder işlemleri Reg Dosyası Getir ve Gönder işlemleri Alan yedekleme işlemi, Alan Check işlemi, Parametre kopyalama işlemi, Kalıp üzerinden ölçü tablosu hazırlama işlemi, Email ile kalıp gönderip işlem sürecini tamamlama.

 

14. Hafta : Accumark 3D

3D üç boyutlu model dosyası oluşturma işlemi, PDS iki boyutlu ekrandan 3D üç boyutlu ekrana geçiş işlemleri,

 

15. Hafta : Accumark 3D

3D üç boyutlu giydirme işlemi ve tshirt baz kalıbı ile 3D giydirme uygulaması, 3D üç boyutlu pantolon kalıbı giydirme uygulaması, Ürünlere ve parçalara silindir tanımlama işlemi,

 

16. Hafta : Accumark 3D

Avartar üç boyutlu mankenlerin istenilen ölçü standartlarında oluşturulup kayıt edilmesi, Avatar üç boyutlu mankenler üzerinde giydirme işlemleri ve gerçek ölçülerde üç boyutlu numune hazırlanması. Bu işlemin sonunda bir ürünü üretmeden gerçek ölçülerde numunesini görme imkanı oluşmaktadır.

BİZ SİZİ ARAYALIMLÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ