Moda Tasarımında Photoshop & Illustrator

 Eğitimin Amacı

Moda Tasarımıında Photoshop & Illustrator eğitim programımmız haftada 1 gün olup 14 hafta şeklinde düzenlenmektedir. Programın amacı, Photoshop & Illustrator programlarının temel araç ve gerek kullanımları ile başlayıp, sonrasında sırasıyla;

 

- Desen Tasarımı ve Baskı Hazırlama

- Silüet Çizimi

- Teknik Çizim ve Dijital Teknik Föy Hazırlama

- Silüet Giydirme & Renklendirme

- Dijital Kolaj ve Moodboard Hazırlama

- Final Projesi (Sunum)

 

ana başlıklarında profesyonelleşmenizi sağlamak ve dijital tasarım alanındaki alt yapınızı geliştirmektir. Eğitimin sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı "Moda Tasarımında Photoshop & Illustrator" sertifikası ile (EN) Altier International Fashion & Beauty Academy Mezuniyet Belgesi olmak üzere çift belge ile mezun olunmaktadır.

Katılım Koşulları

  • 18 - 35 Yaş Aralığı
  • Minimum Lise Diploması
  • Katılımcıların, Moda Tasarımı / Stilistlik vb. meslek lisesi, meslek yüksekokulu, lisans veya özel eğitim mezunu olması, teknik çizim alt yapısına sahip olması gerekmektedir.

 

 

Eğitimin Ana Başlıkları

1. Hafta : Illustrator'e Giriş : Araçlar Menüsünün Kullanımı 2. Hafta : Etek Teknik Çizimi 3. Hafta : Ceket Teknik Çizimi 4. Hafta : Elbise Teknik Çizimi 5. Hafta : Teknik Föy Hazırlama ve Dijital Föy 6. Hafta : Fırfır, Dantel, Büzgü gibi Brush Yapımı ve Ribana Çizimi (Pantolon - Şort - Elbise) 7. Hafta : Desen Tasarımı ve Metraj Baskı Hazırlama 8. Hafta : Silüet Tasarımı 9. Hafta : Photoshop'a Giriş : Araçlar Menüsünün Kullanımı 10. Hafta : Moodboard Hazırlama ve Layer  11. Hafta : Teknik Çizimlerin Silüete Giydirilmesi 12. Hafta : Kumaş Giydirme ve Efekt İşlemleri 13. Hafta : Artwork Hazırlama ve Bitirme Projesi 14. Hafta : Artwork Hazırlama ve Bitirme Projesi

 

Günler ve Saatler

Moda Tasarımında Photoshop & Illustrator eğitimimiz haftada 1 gün olup 14 hafta  şeklinde düzenlenmektedir.

  • Gün : Çarşamba / Perşembe / Cumartesi
  • Sabah Grubu : 09:30 - 13:45
  • Öğle Grubu : 14:15 - 18:30

 

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim süresi boyunca kullanılacak bilgisayarlı ve programı öğrenciler mi alıyor?

Moda Tasarımında Photoshop & Illustrator eğitim programımız sürecinde eğitimler MAC LAB bilgisayar sınıfımızda gerçekleştirilmektedir. Her öğrencimiz için ayrı ayrı IMAC bilgisayar alt yapısı olup tüm programlar en son version olarak kurgulanmıştır. Öğrencilerin herhangi bir bilgisayar veya program alması gerekmemektedir.

Eğitimin sonunda alacağımız sertifika nedir?

Altier Akademi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim kurumudur. Dolayısıyla kurum bünyemizdeki eğitim programlarımızın sonunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan uygulamalı ve teorik sınav sonucunda 70 ve üstü puan alan öğrencilerimiz Milli Eğitim Bakanlığı onaylı (resmi) Moda Tasarımında Photoshop & Illustrator sertifikası ve (EN) Altier International Fashion & Beauty Mezuniyet Belgesi almaya hak kazanırlar.

Eğitim sonunda iş bulmamız için yardımcı oluyor musunuz?

Moda Tasarımında Photoshop & Illustrator eğitim programımız tasarım teknik alt yapısı olan katılımcılara yöneliktir. Ek bir gelişim programı olmasından dolayı işe yönlendirme işlemi yapılmamaktadır.

Moda Tasarımında Photoshop & Illustrator mezunu olarak hangi alanlarda çalışabiliriz?

Tasarım alt yapısına sahip olan katılımcılar eğitim programı sonunda Photoshop & Illustrator programlarına eksiksiz donanıma sahip olmaktadır. Tasarım çalışmalarını dijital dünyanın sınırsız imkanları ile daha fazla geliştirebilmektedir. Tasarım departmanlarında tasarımcı olarak çalışabilirler.

Aynı zamanda, lise ve üstü mezuniyeti olan mezunlarımız Usta Öğretici olarak eğitmenlik yapabilirler.

Alacağımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaların yurtdışı geçerliliği var mı? Evet. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı tüm sertifikalar resmi belgelerdir. Avrupa, Amerika, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde resmi belgeniz geçerlidir. Bu konuda resmi belgenizi kullanacağınız ülke için denklik belgesi almanız gerekmektedir. Denklik belgesini kullanacağınız ülkenin Milli Eğitim Bakanlığı veya Müdürlüğü’ne başvurarak alabilirsiniz.

 

BİZ SİZİ ARAYALIMLÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ